Δικτυακά 1269

TP-LINK Gigabit SFP Media Converter MC220L

Ver. 4.20

24,00 

Άμεσα Διαθέσιμο

Κωδικός προϊόντος: MC220L Κατηγορίες: , Ετικέτα: Κατασκευαστής:

TP-LINK Gigabit SFP Media Converter MC220L, Ver. 4.20

Το MC220L είναι ένας μετατροπέας πολυμέσων που έχει σχεδιαστεί για να μετατρέπει 1000BASE-SX/LX fiber σε 10/100/1000Base-T copper media ή αντίστροφα. Σχεδιασμένο σύμφωνα με τα πρότυπα IEEE802.3ab 1000Base-T και IEEE802.3z 1000Base-SX/LX, το MC220L μπορεί να χρησιμοποιηθεί με multi-mode/single-mode καλώδια ινών με υποδοχή LC-Type.
Επιπλέον, επεκτείνει την απόσταση ινών έως και 0.55km για multi-mode ίνα και 10km για single-mode ίνα. Προσφέρει δυνατότητα χρήσης ως stand alone συσκευή ή με το Rackmount Chassis TL-MC1400 της TP-LINK.

-1x 10/100/1000Mbps Auto-Negotiation RJ45 port supporting Auto-MDI/MDIX
-Auto-negotiation of Half-Duplex / Full-Duplex transfer mode
-Complies with IEEE 802.3ab and IEEE 802.3z
-FX port supports hot-swappable
-Extends fiber distance up to 0.55km for multi-mode fiber and 10km for single-mode fiber

Τεχνικά χαρακτηριστικά
Standards and Protocols: IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3z
Basic Function: Auto-negotiation of Half-Duplex/Full-Duplex transfer mode, Extends fiber distance up to 0.55km for multi-mode fiber and 10km for single-mode fiber
Ports: 1x 1000M SFP port, 1x 10/100/1000M RJ45 port (Auto MDI/MDIX)
Wave Length: Depends on the used SFP module
Network Media 1000BASE-X: Multi-mode/Single-mode SFP module
Network Media 1000BASE-T: UTP category 5, 5e cable (maxium 100m), EIA/TIA-568 100Ω STP (maximum 100m)
LED Indicators: PWR, Link/Act
Dimensions (WxDxH): 94.5 x 73.0 x 27.0mm
Power Supply: External Power Adapter
Max Power Consumption: 1.7W
Safety & Emission: FCC, CE, RoHS
Operating Temperature: 0~40 °C

Συσκευασία προϊόντος: Εργοστασιακή συσκευασία σε τυπωμένο χαρτοκιβώτιο

Περιεχόμενα συσκευασίας
Media Converter MC220L
Power Adapter
Installation Guide

Βάρος 0,440 kg
Διαστάσεις 20,5 × 6,5 × 16,5 cm
Εγγύηση

TP-LINK Gigabit SFP Media Converter MC220L

Άμεσα Διαθέσιμο

preloader